הסרת משקפיים עמוד ראשי   |   השוואת מחירים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת שיער     


לחצו להשוואת מחיריםהסרת משקפיים   -   מדריך נבוכים לניתוח הסרת משקפיים

מדריך נבוכים לניתוח הסרת משקפיים

מרכיבי המשקפיים למיניהם נאלצים להתמודד עם הקשיים שגורמים המשקפיים ביום יום. אם זה לרוץ או לקפוץ, לעסוק בפעילות ספורטיבית או סתם להיכנס לבריכה או לים, לצאת למילואים, לנקות אבק, להרכיב קסדה, לשתות מרק בחורף ולהפוך לעיור למספר שניות מאדי המרק ועוד אינספור דברים מרגיזים של היומיום. כל אלו הן סיבות לקושי של מרכיבי המשקפיים, אבל הקושי הגדול מכל מסתבר הינו הקושי בהרגשה, המראה החיצוני הרי חשוב לכולנו, משקפיי ראיה כנראה נתפשים אצלנו כאביזר שגורע מההופעה החיצונית ויוצר מסגרת חוצצת בנינו לבין העולם. לא משנה כמה סלבס ירכיבו משקפיים וכמה ישקיעו בעיצוב המסגרת, כל עוד כשהיינו ילדים התביישנו בהרכבת המשקפיים וילדים קראו לנו משקפופרים, כנראה שזה מה שקובע. בעשור האחרון אנו עדים לניתוחי תיקוני ראייה, בשנים האחרונות יחד עם ההתקדמות הטכנולוגית בכלל ומכשירי הלייזר בפרט, פותחו שיטות מהפכניות לטיפולי הסרת משקפיים בלייזר - החל משיטת הLASIK לשיפור הראייה, שהפכה מאות אלפי אנשים מסביב לעולם לאנשים בעלי ראייה מתוקנת ואף פתרה אותם מהצורך להשתמש במשקפיים ועד לשיטות נוספות כגון ה InterLASIK ה PRK וכו'

מה זה בכלל LASIK

שיטת LASIK נחשבת היום לשיטה המתקדמת והבטוחה ביותר לטיפולים לתיקון הראיה בלייזר או בשם היותר מוכר היום ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. השיטה כוללת בתוכה כבר שיפורים כגון הסופר-לאסיק והאינטרלאסיק, והינה השיטה המדויקת ביותר, הבטוחה ביותר, והנפוצה ביותר להסרת משקפיים. הטיפול עצמו אינו גורם לכאב ונמשך מספר דקות ספורות בלבד. לייתר דיוק, כ 20 שניות בכל עין בפועל, אך באזור ה 15 דקות לכל הניתוח כולל כיול המכשיר והרגעה של הפציינט. בזמן ניתוח הלאסיק, מבצעים חיתוך מדויק בעזרת קרן לייזר של כיפת הקרנית בעובי של 20 מיקרון. קרן הלייזר מלטשת בעדינות ובדייקנות את קרנית העין ממש כמו בפעולת שיוף, ובהתאם לנתונים שהוזנו למכשיר הלייזר. בתום ההליך מחזיר הרופא המנתח את כיפת הקרנית למקומה ע"י הלחמה בעזרת הלייזר, ומייד לאחר מכן המטופל יכול לראות כבר ללא משקפיים. לפני הניתוח מקבל כל מטופל בד"כ כדור הרגעה וטיפות עיניים מאלחשות. התוצאה הסופית של הליך זה ואחרים היא קרנית אשר מקבלת את צורתה החדשה והסימטרית.
שיטת LASIK להסרת משקפיים

למי מתאים ניתוח לייזר?

באופן כללי הניתוח מתאים לכשני שליש מהאוכלוסייה בישראל. באופן פרטני ללכל מטופל בפוטנציה נערכת בדיקת התאמה מקיפה אשר בסיומה ניתן לדעת באופן החלטי האם המטופל מתאים, ואם כן מה היא מידת התאמתו לטיפול ועד כמה מצבו ישתפר בעקבות הניתוח.

שיטת ה LASIK כמו שיטות אחרות להסרת משקפיים בלייזר, מתאימה בעיקר לסובלים מבעיות קוצר ראיה או רוחק ראיה ואשר מחזיקים במספר יציב לאורך זמן ולא פחות מחצי שנה. האינם שאינם מתאימים לניתוח: ילדים וצעירים, חולי סכרת, נשים בהריון, בעלי קרנית דקה או מעוותת, חולים במחלות כרוניות.
מי מתאים לעבור את הניתוח?

היום שאחרי הניתוח

בסיום הניתוח כבר מרגישים שיפור ניכר בראייה. יחד עם זאת ישנה תחושה של עצם זר בעין וייתכנו גם תופעות לוואי נוספות כמו צריבה, גירוד, סחרחורות וכו'. לכן חשוב לנוח ולהימנע מלצאת החוצה, הן בגלל הרגישות של העניים לאבק ואור, והן מהחשש שעצם זר יכנס לעין ויגרום לסיבוכים. החוויה הכי שכיחה אצל מטופלים טריים היא קריאת הכתוביות בטלוויזיה ללא משקפיים. בתוך מספר ימים הראיה מתחדדת ומתייצבת, אך התוצאה הסופית נקבעת רק לאחר שלושה חודשים. כאמור,בימים הראשונים יש להיזהר שבעתיים ממכות באזור העין, משפשוף העין להימנע מרחצה בים או בבריכה, ומחומרי ניקוי ואיפור.
החלמה מניתוח הסרת משקפיים

חשיבות של בדיקת ההתאמה ?

כדאי להבין שהדיאגנוזה של ההתאמה לניתוח הסרת משקפיים הינה חשובה ומכרעת להצלחתו. הסיבות לכך הן קודם כל כי הבדיקה קובעת את אחוזי הצלחת הניתוח וכדאי גם להיות מודעים לאחוזי ההצלחה והאם יש חריגה מהנורמה, והן בגלל שהמטופל יכול ליפול במספר נקודות בדיקה נוספות, כגון מספר לא יציב, מחלות תורשתיות וכו. באם תוצאות הבדיקה אינן מספקות, יש לשקול בכובד ראש את ביצוע הניתוח. בקשו את תוצאות הבדיקה ותשאלו את הרופא אם אתם נמצאים בנורמה, אם יש בעיות וכו'. בבדיקה עצמה נערכים מספר אינדיקציות, הראשונה היא בדיקת טופוגרפיה הכוללת צילום ובדיקה של הקרנית בשכבות שכבות. בדיקה של אופטומטריסט הכוללת חדות ראיה, תשבורת ומרשם למשקפיים. ולאחר מכן בדיקת רופא עיניים הכוללת הרחבת אישונים לצורך בדיקה של הרשתית ועצב הראייה, מדדים שונים כגון לחץ תוך עיני, יובש וכו'. לאחר הבדיקות יש שיחת תיאום ציפיות בין המטופל לבין הרופא המנתח, בשיחה זו תתבשרו על אחוזי ההצלחה ותקבלו מידע על אופן הניתוח. כמו כן תשמעו על הסיכונים והסיבוכים האפשריים, ותעודכנו על האפשרות שלא תראו 6:6 אלא בקירוב לכך.

מרפאות ומנתחים להסרת משקפיים

מספר המרפאות והמנתחים הפלסטיים המבצעים ניתוח להסרת משקפיים בישראל הם רבים. אנו מאד ממליצים לכם לבחור ראשית מרפאה עם ניסיון וותק רב בתחום ניתוחי הסרת משקפיים ולא בתחום ניתוחי העיניים. שנית, ישנם עדיין בשוק מנתחי עיניים המבצעים את הניתוח ללא מכשיר לייזר, בשיטות קצת יותר ישנות. מן הסתם שיטות אלו טומנות עוד סיכון שכן בן אנוש מבצע את החיתוכים, וישנן טעיות אנוש. מכונה אינה טועה וכדאי מאד לסמוך על מכשיר לייזר מאשר על ידו של מנתח מומחה ובעל ניסיון ככל שיהיה. הניתוח ללא לייזר זול יותר אך אינו שווה את הסיכון. הרשתות המוכרות המבצעות את הטיפולים מנתחות מספר אנשים בכל יום באותו ניתוח, לכן מומלץ לכם לבחור מכון בעל ניסיון ומוניטין רב שכזה.
מרפאות לניתוחי הסרת משקפיים

שיטות להסרת משקפיים

ישנן מספר שיטות לניתוח תיקון הראייה בלייזר מלבד ה LASIK, כל השיטות המתבצעות בעזרת לייזר נחשבות לטובות ובטוחות יותר, יחד עם זאת וכיוון שהטכנולוגיה מתפתחת כמו גם הרפואה והשיטות, ייתכן ששיטת הלאסיק תהפוך מהר מאד לשיטה פחות נפוצה ואילו שיטות אחרות יתפסו את מקומה. נכון לכתיבת שורות אלו וכנראה שעד סוף שנת 2010 שיטות הלאסיק (לאסיק, סופר-לאסיק, אינטר-לאסיק) הן המומלצות ביותר, אך כדאי להתעדכן מעת לעת על שיטות חדשות יותר. מיותר לציין שאנו באתר נעקוב אחרי ההתפתחויות ונביא לכם את הבשורות.
שיטות להסרת משקפיים

האם הניתוח הינו לצמיתות?

כיוון שהניתוח לא עבר יותר משלוש עשורים לא ניתן לדעת בוודאות אם אדם שביצע את הניתוח בגיל 30 למשל, לא יזדקק לניתוח חוזר בגיל 65. באופן כללי עד היום המנותחים הנורמטיביים לא זקוקים לניתוח חוזר, אך לא מן הנמנע שבעתיד כן יזדקקו או יאלצו להרכיב משקפי ראייה. השינויים בחדות הראייה נגרמים מהסימטריה אשר משתנה בעין, לכן שינויים קיצוניים במשקל יכולים אף הן לגרום לצורך לבצע תיקון ראייה נוסף. חשוב שתדעו שכעבור שלושה חודשים מסיום הניתוח תחזרו לביקורת, באם הראייה שלכם לא התייצבה כפי שנמסר לכם בשיחת תיאום הציפיות, אתם זכאים לתיקון ראייה נוסף.

התייעצות טרום הניתוח

לשמחתכם, בימנו ניתן לשאול כל שאלה העולה על רוחכם ולהיוועץ ברופאים עוד בטרם הלכתם לבדיקות ההתאמה. על כל התלבטות בנושא, שאלה מקצועית, שאלה מסוימת אתם יכולים להעלות את שאלותיכם בפורומים המנוהלים ע"י רופאי עיניים ולקבל תשובות לשאלותיכם.
שאלות ותשובות נפוצות
פורום שאלות חופשי

בהצלחה!

   השוואת מחירים בקליק   
שם מלא טלפון Email גיל
קבלת הצעות מ: כולם     אמריקן לייזר     CARE     מנתחים פרטיים

עמוד ראשי   |   הסרת משקפיים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת משקפיים מחיר   |   השוואת מחירים   |   מאמרים   |   Removal.co.il   |   וידאו   |   מפת אתר
© 2010 Eyelasik.co.il