הסרת משקפיים עמוד ראשי   |   השוואת מחירים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת שיער     


לחצו להשוואת מחיריםלקחת חופש מהמשקפיים
  • rating: 3.5 based on 298 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
הסרת משקפיים בלייזר   -   לקחת חופש מהמשקפיים

לקחת חופש מהמשקפיים

28.06.2013

אחוז קטן ממרכיבי המשקפיים כבר השלימו עם העובדה שהם תלויים במשקפיים לעד והמשקפיים הפכו לחלק בלתי נפרד מהמראה הטבעי שלהם, הרי שאם יופיעו בין מכרים חברים או בני משפחתם מבלי המשקפיים הדבר יראה כאילו חסר להם משהו, אך רב הממושקפים אינם מצליחים להשלים עם העובדה שהם תלויים במשקפים וחולמים על הרגע שיוכלו להיפטר מהם. הליך הסרת משקפיים בלייזר הוא הליך קצר יעיל ובטוח. רבים ממרכיבי המשקפיים שמעו על ההליך ובינם לבין עצמם חושבים לבצע את ההליך, אך משום שמדובר בעיניים, שהם איבר עדין וחיוני, ישנם שמעדיפים לסבול את המשקפיים כדי לא להסתכן. כדי להחליט אם לעשות צעד משמעותי מאד בחיים כמו למשל הסרת משקפיים בלייזר, יש להבין ולדעת קצת יותר על ההליך וזאת על מנת להפיג את הפחדים והחששות. במאמר זה נבהיר לכם מספר נקודות שיסייעו לכם להיפטר מן החששות כמו למשל למי מתאים ולמי לא מתאים לבצע את ההליך, האם לאחר הניתוח הראיה משתפרת ל- 6/6, איזה שיטה מתאימה לכל אחד מן המטופלים, האם הניתוח יכול לפגום בראיה וכו'.

הרכבת משקפיים מסרבלת ומגבילה את רב הממושקפים, בימי הקיץ המשקפיים מסרבלים וגורמים לחוסר נוחות בבילוי בים, בבריכה או בחדר הכושר, גם הטיפול בילדים לא הופך לקל ופשוט כאשר מבלים איתם בים או בבריכה. בימי החורף כאשר אדי הקפה החם של הבוקר או של סיר הבישול עולים היישר לזגוגיות המשקפיים ומכסים אותם, גם ההליכה בגשם לא נעימה ומכסה את הזגוגית. אם החלטתם לבקר באתר מושלג - תגלו שגם הדיבור שלכם משפיע על זגוגיות המשקפיים. בקיצור המגבלות וחוסר הנוחות ניכרים במצבים רבים בחיים, מגבילים מסרבלים ומורידים את איכות החיים. המצבים הללו גורמים לרב האנשים להיכנע לצורך לבצע את הליך הסרת המשקפיים בלייזר. יש המעדיפים להרכיב עדשות מגע במקום משקפיים, אך גם בהרכבת עדשות מגע חסרונות לא מעטים וגם הן מגבילות את מרכיביהן. אל נשכח כי הרכבת עדשות זמן ממושך יגרמו לחוסר נוחות ולתופעות כמו יובש בעיניים, גירוי וכאבי ראש. יותר ויותר אנשים מתגברים על החששות והפחדים ומחליטים לקחת חופשה לצמיתות מהמשקפיים.

מכונים רפואיים רבים מדווחים על עליה משמעותית בהיקף ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר, זאת למרות העובדה כי מדובר בהליך פולשני המתמקד באיבר חשוב וחיוני מאד. גם התופעות והסיכונים העלולים להופיע לאחר הניתוח מרתיעים את רב המטופלים. השאלות שנשאלות על ידי רב המטופלים במהלך הפגישה הראשונה עם הרופא המנתחת הינן: האם הניתוח יכול לפגוע בראיה, האם ניתן להגיע לראיה 6/6, כמה זמן נמשך תהליך ההחלמה ומהם הסיכונים הכרוכים בהליך. עם זאת, לעיתים מגיעים מטופלים שהחליטו להתעלם מכל הפחדים החששות והסיכונים ונחושים בדעתם לבצע את ההליך ולהיפטר מהמשקפיים אחת ולתמיד, וזאת, לפני שבררו פרטים חשובים ולפני שעברו את בדיקות ההתאמה. יש לקחת בחשבון שאף אחד לא יכול להחליט בינו לבין עצמו לעבור את ההליך ולהיפטר מהמשקפיים. צריך להבין כי קיימים קריטריונים מסוימים שבהם צריכים לעמוד על מנת לבצע את ההליך, ואף אחד אינו יכול לדעת מראש אם הוא מתאים או לא עד אשר יבצע את בדיקות ההתאמה, כך שלא כדאי למהר ולהחליט. השיקול הכלכלי אינו מרתיע את רב המטופלים אשר החליטו שברצונם לעבור את ההליך.

כיום המחיר נע בין 8000 ש"ח ל-15000 ש"ח, והרי מרכיבי המשקפיים לוקחים בחשבון את העלויות הכרוכות בהרכבת משקפיים והחלפתם כל תקופה מסוימת, ואל נשכח כי גם המספר משתנה עם הזמן ובמיוחד אם מדובר במשקפיים לראיה מקרוב או לאחר גיל 40.

מי הוא המועמד האידיאלי?

מידי שנה מתבצעים בישראל אלפי ניתוחים להסרת משקפיים אך לא כל אחד מתאים לבצע את ניתוח הסרת המשקפיים בלייזר. המכונים והרופאים המקצועיים ידחו כ - 30% מכלל הפניות של מרכיבי המשקפיים כבר בשלב הראשוני של בדיקות ההתאמה. המועמדים האידיאלים לעבור את הליך הסרת המשקפים בלייזר הם מטופלים מעל גיל 18, בעלי קרנית עבה, אשר סובלים מקוצר ראיה, רוחק ראיה ו/או אסטיגמציה ומספר המשקפיים שלהם יציב לפחות שנה.

מי אינו יכול לעבור את ההליך?

מטופלים בעלי קרנית דקה או קרנית מעוותת שהמבנה שלה לא תקין לא יוכלו לעבור את ההליך. מטופלים הסובלים ממחלות עיניים כרוניות כגון דלקות עיניים, יובש בעיניים, קטרקט וכו' או מחלות גופניות הפוגעות במערכת החיסון כגון סכרת (לא מאוזנת) סרטן, איידס וכו' לא יאפשרו את ביצוע הניתוח. גם מטופלים אשר מספר המשקפיים שלהם אינו יציב לפחות חצי שנה לפני הניתוח לא יוכלו לעבור את ההליך.

ההליך הניתוחי

ההליך הניתוחי להסרת משקפיים בלייזר אורך כ - 20 דקות ומבוצע בהרדמה מקומית. ההליך אינו כרוך בכאב, פעולת הלייזר . נמשכת מספר שניות בלבד בכל עין, כאשר קרן הלייזר מבצעת שיוף וליטוש הקרנית על מנת לשנות את מידת הקימור של הקרנית כדי שקרני האור יתמקדו בקרנית בצורה נכונה וכך ניתן יהיה לראות תמונה חדה וברורה. בכל הליך יוזנו למכשיר הלייזר נתונים המתאימים לכל אחד מן המנותחים, הנתונים משתנים ממטופל למטופל.

ככל שמספר המשקפיים של המטופל נמוך יותר, יהיה פחות צורך לשייף את רקמת הקרנית וככל שמספר המשקפיים של המטופל גבוה יותר, כך יהיה צורך לשייף ולהוריד יותר עובי מרקמת הקרנית. השיוף גורם להורדת המספר, כל מספר שמשייפים מוריד מעובי רקמת הקרנית, עובי ממוצע של הקרנית עולה על 500 מיקרון. התנאי לביצוע ההליך הוא שעובי הקרנית יהיה מעל ל - 460 מיקרון, פחות מזה הקרנית נחשבת לדקה ולא ניתן לעבור את ההליך. השיוף המקסימאלי של הקרנית נקבע על ידי תקנות בינלאומיות וכל הרופאים חייבים להיצמד לתקנות הללו. פעולת הלייזר גורמת לאידוי תאים ברקמת הפנימית של הקרנית וכך מתקבל קימור חדש לקרנית אשר בסופו של דבר יגרום למטופל לראות תמונה ברורה.

מהן השיטות הניתוחיות והאם ניתן לבחור בשיטת הניתוח?

לאחר שעברתם את בדיקות ההתאמה ונמצאתם מתאימים יוסבר לכם על מגוון השיטות הניתוחיות כאשר הרופא ימליץ על השיטה המתאימה ביותר על פי הנתונים של המטופל.

שתי השיטות הנפוצות הן LASIK ו - PRK:
שתי השיטות מתבצעות בהרדמה מקומית של העין המתבצעת על ידי טיפות מאלחשות. בשיטת ה - LASIK מתבצע חיתוך בהיקף הקרנית, יוצרים "מתלה" אשר מוסט הצידה במהלך הניתוח, על מנת ליצור חלון טיפול ולאפשר לאלומת הלייזר לשייף וללטש את הרקמה הפנימית של הקרנית על מנת ליצור קימור חדש. בשיטה זו ההחלמה מהירה וקלה יותר למרות חיתוך הקרנית. לאחר סיום פעולת הלייזר יוחזר ה"מתלה" למקומו ויסגר חלון הטיפול. אין צורך בתפרים, לרקמה החיצונית של הקרנית תכונות מיוחדות ועל כן המתלה שמוחזר למקומו מתאחה במהרה. בשיטה זו מנותחות שתי העיניים באותו היום והחזרה לשגרה מהירה, תוך יממה. התוצאות ניכרות כבר לאחר הניתוח. המנותחים בשיטה זו יוכלו לראות תמונה ברורה וחדה כבר לאחר ההתאוששות מן ההליך. בשיטת ה - PRK מתבצע שיוף וליטוש של הקרנית על ידי אלומת לייזר, וזאת מבלי חיתוך הקרנית. שיטה זו מתאימה יותר לבעלי קרנית דקה יותר, אך למרות שבשיטה זו נמנעים מפעולה הכירורגית של חיתוך הקרנית, ההחלמה משיטה זו איטית יותר וכואבת יותר, זאת משום ששיוף הקרנית יוצר מעין פצע, והראיה תתייצב בהדרגתיות. בשיטה זו לא מנתחים את שתי העיניים באותו היום, ולאחר הניתוח יורכבו עדשות מגע התורמות להחלמה של הפצע.

כיצד מחליטים באיזו שיטה לבצע את הטיפול?

הרופא המנתח ימליץ לכל אחד מן המנותחים איזו שיטה מתאימה לו ביותר. ביצוע הליך הסרת המשקפיים בשיטת - PRK בה לא מתבצע חיתוך הקרנית מתאימה לבעלי קרנית דקה או קרנית בעלת מבנה לא סדיר, לספורטאים או למרכיבי משקפיים במספר גבוה. גם למטופלים החוששים מסיבוכים העלולים לנבוע מהחיתוך יומלץ לבחור בשיטה זו. הסרת משקפים בשיטת LASIK היא פופולארית ונפוצה יותר ורב המטופלים יבחרו בשיטה זו. לאחר הניתוח ניתן לחזור לשגרה, כבר באותו היום, זמן ההחלמה קצר, הכאב והגירוי פחות מטריד והראיה מתייצבת במהרה כאשר התוצאות ניכרות כבר לאחר הניתוח. מטופל אשר נמצא מתאים לבצע את ההליך בשתי השיטות יוכל לבחור באיזו שיטה לעבור את ההליך וזאת על פי שיקוליו האישיים והמלצת הרופא המנתח. המטופל צריך להבין כי הליך הסרת משקפיים בלייזר נחשב להליך ניתוחי וזאת למרות שמדובר בניתוח קוסמטי שלרב מבצעים אותו למטרות אסתטיות. תופעות הלוואי והסיכונים העלולים לנבוע מההליך הם מינימאליות ומסתכמות ברב המקרים בגירוי או גירוד בעיניים ויובש בעיניים.

מטופלים אחדים יסבלו מסיבוכים קצת יותר משמעותיים כגון דלקות בעיניים, שיטופלו בטיפות אנטיביוטיות, סנוור לילה, עיוותים או שיבושים בראיה שעלולים להופיע לתקופה קצרה עד שהראיה מתייצבת תוך מספר שבועות. אחוז קטן מן המנותחים מדווחים על ראיה לקויה זמן מה לאחר הניתוח. יתכנו גם מצבים בהם לאחר מספר חודשים או לאחר מספר שנים יתלונן המטופל כי אינו רואה טוב והוא זקוק למשקפיים. במקרים הללו המטופל יוכל לעבור ניתוח חוזר על מנת לתקן ולשפר את ראייתו ולאחר מכן לבצע מעקב עד שהראייה תתייצב. ניתוח חוזר יתבצע אך ורק לאחר שהמטופל יעבור בדיקות התאמה וימצא מתאים.

לסיכום:

אם אתם חושבים לקחת חופשה תמידית מן המשקפיים ולהיפרד מהן לצמיתות, יש לקחת בחשבון את כל העובדות הרלוונטיות ולשקול את העניין בכובד ראש. מעבר לכך, יש לקחת בחשבון שלא לכל אחד ממרכיבי המשקפיים מתאים לבצע את הליך הסרת המשקפיים בלייזר ומטופלים אשר לא יעמודו בכל הקריטריונים, ידחו על ידי הרופאים והמרפאות לאחר בדיקות ההתאמה ולא יוכל לבצע את הניתוח. הנתונים מראים כי 30% מהפונים למרפאות לבצע את ההליך נדחים מחוסר התאמה.

למרות הכל, כדאי לבדוק במספר מרפאות את מידת ההתאמה, אך יש לקחת בחשבון כי הסיבוכים והסכנות קטנים ככל שהמטופל מתאים יותר לבצע את ההליך, כך גם יוכל המטופל ליהנות מתוצאות טובות יותר. מספר ימים לאחר הניתוח הראיה מתייצבת, לא כל אחד מן המטופלים יראה 6/6 לאחר הניתוח אך תוצאה זו אפשרית בהחלט. מטופלים אשר לא הגיעו לתוצאה כזו, יראו תמונה חדה וברורה ללא משקפיים ויוכלו ליהנות מאיכות חיים טובה יותר מבעבר. כמובן שתוצאות ההליך נובעות מנתוניו של המטופל לפני הניתוח. כיום, כאשר תסתכלו מסביב, תוכלו להבחין במספר המועט של האנשים המרכיבים משקפיים. תופעת המשקפיים אינה נעלמת אך מקטינה את מימדיה. סביר להניח כי גם בעוד עשר או עשרים שנה עדיין תראו מרכיבי משקפיים מעטים אשר חוששים ופוחדים מן ההליך או לחלופין אינם מתאימים לעבור את ההליך. בכל אופן, לחלקם יש את האלטרנטיבה לזרוק את המשקפיים לאחר הליך הנמשך בסה"כ עשרים דקות.   השוואת מחירים בקליק   
שם מלא טלפון Email גיל
קבלת הצעות מ: כולם     אמריקן לייזר     CARE     מנתחים פרטיים

עמוד ראשי   |   הסרת משקפיים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת משקפיים מחיר   |   השוואת מחירים   |   מאמרים   |   Removal.co.il   |   וידאו   |   מפת אתר
© 2010 Eyelasik.co.il