הסרת משקפיים עמוד ראשי   |   השוואת מחירים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת שיער     


לחצו להשוואת מחיריםשיטת הלאסיק
 • rating: 3.6 based on 348 votes.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
הסרת משקפיים בלייזר   -   שיטת הלאסיק

שיטת הלאסיק

06/2012 הליך הסרת משקפיים בלייזר משתפר ומשתכלל עם השנים. בארץ ובעולם המערבי משתמשים בהליך הסרת משקפיים בלייזר כבר שני עשורים, כאשר שיטת הלאסיק נכנסה לשימוש לפני כ - 12 שנים והחליפה את השיטות הותיקות יותר אשר בהן השתמשו בעבר. כיום, שיטת הלאסיק היא הנפוצה ביותר מבין טיפולי הלייזר להסרת משקפיים כאשר טיפול זה נמצא היעיל והבטוח ביותר ובעל אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר כאשר מדובר בשיפור הראייה.

לא כל מרכיבי המשקפיים מתאימים לבצע את הליך הסרת המשקפיים. על מנת לעבור את הליך הסרת המשקפיים בלייזר יש לבצע בדיקת התאמה. יש סוגים שונים של ליקויי ראיה כגון: קוצר ראיה, רוחק ראיה לאסטיגמציה. שיטת הלאסיק מתאימה לטיפול בליקוי ראיה, אך זאת לאחר שבדיקות ההתאמה יקבעו כי המטופל מתאים לבצע את ההליך.

כיצד בנויה העין ומהו ליקוי ראיה

הקרנית היא שמטופלת בניתוח הליך המשקפיים בלייזר. הקרנית נמצאת בחלקה הקדמי של העין כאשר קרני האור הנקלטות בקרנית עוברות דרך האישון והעדשה ומתמקדות ברשתית. הרשתית ממוקמת בחלקה הפנימי של העין כאשר תאי העצב שברשתית קולטים את קרני האור, מועברים למח דרך עצב הראיה ובמח הם מתורגמים לתמונה.

ליקוי ראיה הוא בעצם מצב שבו הראיה המתקבלת מטושטשת. כאשר קיים ליקוי של קוצר ראיה, זה אומר כי קרן האור הנקלטת בקרנית מתמקדת לפני הרשתית ולכן הראיה לרחוק אינה טובה משום שהעין "ארוכה" מידי. לעומת זאת, במצב של רוחק ראיה, קרני האור הנקלטות בקרנית מתמקדות אחרי הרשתית, מצב זה נוצר מאחר והעין "קצרה". מצב נוסף הינו אסטיגמציה (צילינדר). במצב זה הקרנית אינה סימטרית ועל כן הראיה המתקבלת היא מטושטשת.

בשיטת הלאסיק ניתן לטפל במטופלים הסובלים מהליקויים הללו.

מי מתאים לטיפול בשיטת הלאסיק?

 • מטופלים מעל גיל 18 ומתחת לגיל 55
 • לקויי ראיה הסובלים מקוצר ראיה, רוחק ראיה ואסטיגמציה
 • מטופלים אשר מספר המשקפיים שלהם יציב למשך חצי שנה לפחות (לפני הניתוח)
 • בעלי קרנית עבה (מעל 460 מיקרון)


מי אינו מתאים לעבור את הליך הסרת המשקפיים בלייזר

 • מטופלים מתחת לגיל 18
 • נשים בהריון או מניקות
 • מטופלים אשר המספר שלהם אינו יציב
 • בעלי קרנית דקה (מתחת ל - 460 מיקרון) או מעוותת
 • מטופלים הסובלים מעין עצלה
 • מטופלים המרכיבים משקפי קריאה (בלבד) לקרוב. לא ניתן לנתח מטופלים עם בעית קוצר ראיה שהופיע לאחר גיל ארבעים (פרסביופיה)
 • מטופלים הסובלים ממחלות כרוניות בעיניים כגון דלקות, יובש, קטרקט, גלאוקומה
 • מטופלים הסובלים ממחלות שונות המחלישות את המערכת החיסונית כגון סרטן, איידס, פסוריאזיס, סכרת(לא מאוזנת) וכו'


מרכיבי המשקפיים אשר מעוניינים לעבור את הליך הסרת משקפיים בלייזר יגיעו לרופא המנתח ויעברו בדיקות התאמה קפדניות על מנת לקבוע האם הם מתאימים לבצע את ההליך.

בדיקות ההתאמה יכללו בדיקת עיניים כללית על ידי רופא מומחה ואופטומטריסט, צילום טופוגרפי ומדידת עובי הקרנית. עובי הקרנית הוא תנאי עיקרי לביצוע ההליך. אם הקרנית תהיה דקה יותר מהעובי הדרוש לא ניתן לבצע את ההליך.

בעלי קרנית דקה יותר יתכן ויהיו מתאימים להסיר משקפים בשיטה אחרת כגון שיטת ה - PRK אשר בה מתבצע שיוף של הקרנית מבלי חיתוך. כמו כן קיימים פתרונות נוספים לטפל בליקויי ראיה כגון עדשות (תוך עיניות), השתלת טבעות וכו'. על פי בדיקות ההתאמה יוכל הרופא המנתח להתאים לכל אחד מן המטופלים את שיטת הטיפול המתאימה לו ביותר.

כיצד מתבצע הליך הסרת המשקפיים בלייזר?

לאחר שהמטופל נמצא מתאים לעבור את הליך הסרת המשקפים בלייזר, יקבע לו תאריך לביצוע ההליך הניתוחי. ההליך מבוצע על ידי רופא עיניים בעל הסמכה בתחום. הטיפול נחשב להליך פולשני ועל כן נקרא ניתוח. הניתוח יבוצע במרפאות מומחים או בבית חולים, וזאת בתנאים סטריליים.

הניתוח כולו אורך כ- 20 דקות וההכנות לניתוח יארכו כשעה. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית. העיניים יורדמו באמצעות טיפות מאלחשות. לאחר שהעין הורדמה באמצעות הטיפות תסומן הקרנית על ידי דיו (דיו בתמיסה של מים), כך יוכל הרופא להחזיר אותה למקומה המדויק לאחר החיתוך. חיתוך הקרנית יבוצע לאחר שהעין תיוצב על ידי טבעת יניקה.

בשיטת הלאסיק החדישה מתבצע החיתוך על ידי מכשיר חיתוך בעל גלגלי שיניים להבדיל מהשיטה הישנה שבה מתבצע החיתוך באמצעות להב. גלגלי השיניים יבצעו חיתוך בהיקף הקרנית כאשר יישאר חלק קטן בהיקף הקרנית שבו לא יתבצע חיתוך, זאת על מנת ליצור "מתלה" שבצידו האחד יהיה מחובר לעין. המתלה צריך להיות בעובי של 160-180 מיקרון. מתלה זה מוסט הצידה למשך הניתוח על מנת ליצור "חלון" טיפולי. דרך חלון זה מתגלה החלק הפנימי של הקרנית, החלק שיטופל על ידי קרן הלייזר.

קרן הלייזר תשייף ותלטש את השכבה הפנימית. ליטוש זה יעצב מחדש את הקרנית ויעניק לה קימור חדש. פעולה זו של קרן הלייזר אורכת מספר שניות על כל עין. ההליך אינו כואב אך יתכן ויורגש מעט לחץ בעין בעת פעולת הלייזר. תחילה תנותח עין אחת, לאחר הפעולה תינתן למנותח אפשרות לנוח מספר דקות ולאחר מכן תנותח העין השנייה. לאחר פעולת הלייזר יוחזר המתלה למקומו. אין צורך בתפרים. הרקמה של הקרנית החיצונית תתאחה בצורה טבעית ובאופן מיידי כאשר תוחזר למקומה.

כל ההליך אורך מספר דקות, בשיטת הלאסיק מתבצע ההליך בשתי העיניים באותו היום. בשיטת הלאסיק התוצאות ניכרות כבר לאחר ההליך. לאחר הניתוח המטופל ירגיש שיפור משמעותי בראיה כאשר הוא יוכל לראות ללא משקפיים בצורה חדה וברורה. כל אחד מן המטופלים יקבל תוצאות שונות, כאשר התוצאות תלויות בליקוי הראיה שממנו סבל המטופל לפני הניתוח.

לאחר הניתוח ומנוחה קצרה ייבדק המנותח שוב ואם הכל תקין ישוחרר לביתו. במהלך השבועות שלאחר הניתוח יחול שיפור נוסף בראיה וזאת משום שהראיה תתייצב. יש לעקוב בקפידה אחר הוראות הרופא על מנת לקבל את התוצאה המקסימאלית. לאחר הניתוח יתכן ויומלץ להשתמש באנטיביוטיקה ובטיפות עיניים על מנת להגן על העין מפני זיהומים ודלקות. המטופל יישאר במעקב הרופא המנתח ויוזמן לביקורות. יום למחרת הניתוח יוזמן המטופל לביקורת ראשונה ולאחר מכן יוזמן למספר ביקורות כדי לבדוק אם הכל תקין ואם הראיה השתפרה.

תופעות לוואי וסיכונים

בימים הראשונים שלאחר הניתוח מומלץ לעקוב בקפידה אחר הוראות הרופא על מנת לקבל את התוצאות המקסימאליות מן הניתוח וכדי להקטין את הסיכוי לתופעות לוואי וסיכונים כגון זיהומים ודלקות. לאחר הניתוח יש לנוח לפחות יממה. יש להשתמש בטיפות עיניים ובאנטיביוטיקה.

מומלץ להרכיב משקפי שמש ולא לחשוף את העיניים לאור חזק או לשמש, לא למרוח קרמים או איפור באזור העיניים, לא לגרד ולהימנע מאבק, חול, מים לא נקיים כגון בריכה וים, וכן לשמור על העיניים מחבלות ומכות.

תופעות נוספות העלולות להופיע לאחר הניתוח הן גירוי וגירוד, עיוותים בראיה, ראיה לקויה בלילה וסנוור לילה. תופעות אלה יחלפו לאחר תקופה קצרה, כאשר הראיה תתייצב בהדרגה.

סיכון נוסף אך שכיח הוא חיתוך לקוי של הקרנית. במצב זה לא ממשיכים לנתח ולא מרימים את המתלה אלא נותנים לו להתאחות ומבצעים את הניתוח במועד אחר לאחר מספר שבועות.

תוצאות הניתוח

מטרת הניתוח היא לשפר את ראייתו התפקודית של המטופל. הראיה תתייצב בהדרגה במשך השלושה החודשים הראשונים שלאחר הניתוח. במקרים אחדים יתכן והמטופל יחוש צורך במשקפי ראיה בלילה. ולעיתים, לאחר מספר שנים יצטרך המטופל לשוב ולהרכיב משקפיים אך במספר קטן יותר מאשר הרכיב בהתחלה, זאת מן הסיבה כי התהליכים הטבעיים ממשיכים להתרחש גם לאחר ניתוח הסרת המשקפיים בלייזר והעיניים שלנו גם הן מתעייפות עם הגיל.

רב המטופלים יגיעו לתוצאה טובה לאחר ההליך הניתוחי אך במקרים אחדים, במיוחד אצל מטופלים אשר מרכיבים משקפיים במספר גבוה, יתכן ויהיה צורך בטיפול נוסף לאחר שלושה חודשים מהטיפול הראשון. בטיפול זה לא יהיה צורך בחיתוך נוסף בקרנית, ועל מנת לטפל בחלק הפנימי של הקרנית באמצעות הלייזר, ישתמש הרופא במתלה שבוצע בחיתוך הראשון ויהיה צורך רק להרים את המתלה. לפני הליך חוזר יהיה צורך לבצע בדיקות התאמה נוספות ולבדוק שוב האם עובי הקרנית מאפשר את הניתוח.

שיטת הלאסיק   השוואת מחירים בקליק   
שם מלא טלפון Email גיל
קבלת הצעות מ: כולם     אמריקן לייזר     CARE     מנתחים פרטיים

עמוד ראשי   |   הסרת משקפיים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת משקפיים מחיר   |   השוואת מחירים   |   מאמרים   |   Removal.co.il   |   וידאו   |   מפת אתר
© 2010 Eyelasik.co.il