הסרת משקפיים עמוד ראשי   |   השוואת מחירים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת שיער     


לחצו להשוואת מחיריםשיטת הצילוב
  • rating: 3.6 based on 368 votes.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
הסרת משקפיים בלייזר   -   שיטת הצילוב

שיטת הצילוב

מהי שיטת הצילוב (Cross Linking)

השיטה מתבססת על טיפול ושינוי מבנה הקרנית בדרך של חיזוקה. הטיפול אינו פולשני ונועד לסובלים מהיחלשות או הידקקות הקרנית ובאמצעותו ניתן לתקן ולחזק את מבנה הקרנית כדי למנוע הידרדרות והיחלשות של הקרנית כתוצאה ממחלות עיניים הנגרמות מקרטוקונוס ומגורמים זיהומיים כלשהן. הטיפול מיועד למטופלים שעובי הקרנית שלהם לפחות 400 מיקרון, כאשר ניתן לטפל אך ורק במטופלים בעלי קרנית בריאה, ללא צלקות, הרפס, זיהומים או היסטוריה של מחלות עיניים וזיהומים, הטיפול לא מיועד לנשים בהריון. כמו כן במקרים של קרנית דקה לעיתים יש אפשרות לטפל בשילוב שימוש בתמיסת ריבופלבין המיועד במיוחד למקרים של קרנית דקה.

הטיפול מיועד למטופלים מתחת לגיל 40 אך במקרים מסוימים ניתן לבצע את הטיפול בהצלחה גם לאחר גיל 40 ובמיוחד במקרים של היחלשות הקרנית לאחר ניתוח.

טיפול הצילוב נועד כדי לייצב את הקרנית, ואצל רב המטופלים מספיק טיפול אחד על מנת לייצב את הקרנית, אך אצל אחוז קטן מן המטופלים יהיה צורך בטיפול נוסף, וזה במקרה כי לאחר הטיפול הראשון לא יהיה שיפור משמעותי של הקרנית. בכל אופן טיפול צילוב נוסף, אם יהיה בו צורך, יוכל להתבצע רק כעבור מספר שנים מן הטיפול הראשון.

טיפול הצילוב משמש היום גם לחולים המועמדים להשתלות קרנית. הטיפול יקל על מהלך ניתוח ההשתלה מאחר וטיפול הצילוב משפר את הקרנית בצורתה ובחוזקה.

תהליך הטיפול?

הקרנית בנויה ממספר שכבות, כאשר חלקה העליון המגן על שכבות הקרנית נקרא אפיתל, זו השכבה הדקיקה והמבריקה הנמצאת על הקרנית. שכבה זו מתחדשת מעצמה.

הקרנית מכילה תמיסת ריבופלבין (B2), תמיסה זו אשר נמצאת בקרנית מגיבה לקרני אור UVA (אולטרה סגולי) וכאשר היא באה במגע עם קרני UVA מתחדשת ומתחזקת הקרנית על ידי התחדשות והתחזקות סיבי הקולגן הנבנים על ידי הגברת הקשרים המולקולאריים המצויים בקרנית.

כאשר מנקים וחושפים את שכבת האפיתל מאפשרים לתמיסת הריבופלבין להיספג בקלות בקרנית בפרק זמן של חצי שעה. לאחר מכן יש להקרין על העין קרני UVA למשך מספר דקות על מנת לגרום לחומר לפעול ולהיספג. בזמן הקרנת האור על הקרנית נבנים סיבי הקולגן המחזקים ומקשיחים את הקרנית וכך מגנים סיבי הקולגן מפני חדירת קרני UVA עד הרשתית. ההספגה וכן החשיפה לקרני UVA מתבצעים תחת בקרה ובזמן קצוב המספיק לתמיסת הריבופלבין לתפקד ולשפעל את בניית הסיבים.

הטיפול נחשב לבטוח יותר מהרכבת עדשות מגע מידי יום, בטיפול זה לא מבוצע חיתוך הקרנית לכן השכבות המבניות של הקרנית אינן נפגעות ואינן מצטלקות, כמו כן הטיפול אינו כולל השתלת או הנחת עצם זר בקרנית כגון עדשות או שתלים בקרנית, ולכן אין חשש מזיהומים ומדחייה של השתל או העדשה.

תופעות לוואי, סיבוכים וסיכונים

שיטת הצילוב להסרת משקפיים טיפול הצילוב מתבצע בהרדמה מקומית של העין, כאשר העין תורדם עם טיפות הרדמה. הטיפול אינו כואב כלל אך כאשר תפוג ההרדמה, יתכן ויורגשו כאבים קלים, טשטוש בראיה והרגשת אי נוחות, למספר ימים, כאשר ניתן להרגיע את הכאב וההרגשה באמצעות טיפול תרופתי. לעיתים תופיע רגישות לאור וצבע הקרנית יראה עכור, התופעות הללו יחלפו לאחר מספר שבועות. בימים הראשונים שלאחר הטיפול יש להתנהג בזהירות עם העיניים, להימנע מהרטבת אזור העיניים, להימנע ממריחת קרמים או איפור באזור הקרוב לעיניים וזאת במשך שבועיים בערך ועד להוצאת העדשות מן העיניים, על מנת למנוע זהום. לעיתים קרובות יתכנו עיוותים בראיה במשך השבועות הראשונים אך המצב מתאזן בהדרגתיות.

האם ניתן לשלב את הצילוב עם טיפולים אחרים?

את טיפול הצילוב ניתן לשלב עם טיפולים אחרים כגון טיפולי לייזר לנירמול הקרנית, טיפולי לייזר להסרת משקפיים, טיפולי לייזר להגברת הסבילות לעדשות קשות ולשיפור סימטריות הקרנית ובניתוחי השתלת טבעות בקרנית.

השימוש בעדשות מגע לאחר טיפול הצילוב

טיפול הצילוב משנה את קימור הקרנית ולכן, לאחר הטיפול קימור הקרנית יהיה נורמאלי יותר ויאפשר לאלה המרכיבים עדשות מגע להשתמש בהן ביתר נוחות, במיוחד כאשר מדובר במרכיבי עדשות קשות, אך יש לקחת בחשבון שלא ניתן להשתמש בעדשות מגע כחודש לאחר הטיפול וזאת על מנת שלא לפגוע בתהליך ההחלמה.

לסובלים מקורטוקונוס מתקדם, הרכבת עדשות מגע קשות יכול לגרום לנזק בלתי הפיך בקרנית והצטלקות במרכז הקרנית הנגרמים בשל הקימורים הגבוהים. לאחר טיפול הצילוב, אצל אחוז ניכר מן המטופלים, יהיה שיפור ניכר בקימור הקרנית ודבר זה יקל על הרכבת עדשות מגע אך יהיה צורך להתאים מחדש את מבנה העדשות הקשות לעיניים.

המכשור הקיים בשוק לטיפול הצילוב

כיום משתמשים רופאים רבים בשיטת הצילוב כאשר נעשה שימוש במספר מכשירים הקיימים בשוק אשר בכל המכשירים מוקרנות קרני UVA באורך 365-370 ננומטר כלפי הקרנית.

מכשיר של IROC - מכשיר חכם במיוחד אשר אינו מושפע במהלך הטיפול מתנודות הראש והעיניים של המטופל וכך נמנעת החשיפה לקרינת UVA באזורים אחרים שאינם בטיפול.

בנוסף, הטיפול במכשיר זה יעיל מאחר וניתן לכוון את אלומת האור לקוטר המדויק של עיני המטופל. הקרינה הנפלטת מן המכשיר מתפזרת בצורה אחידה ומקיפה את כל אזור הקרנית, כאשר המערכת מנצלת 7 דיודות הפולטים קרינה. המכשיר קיבל אישור טיפולי מן האיחוד האירופאי.

CBM X LINKER- גם מכשיר זה קיים בשוק אך פחות נפוץ, במכשיר זה מנצל אך ורק 5 דיודות הפולטים קרינה לעומת מכשיר ה - IROC בו המערכת מנצלת 7 דיודות הפולטים קרינה.

   השוואת מחירים בקליק   
שם מלא טלפון Email גיל
קבלת הצעות מ: כולם     אמריקן לייזר     CARE     מנתחים פרטיים

Image: Salvatore Vuono / FreeDigitalPhotos.net
עמוד ראשי   |   הסרת משקפיים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת משקפיים מחיר   |   השוואת מחירים   |   מאמרים   |   Removal.co.il   |   וידאו   |   מפת אתר
© 2010 Eyelasik.co.il