הסרת משקפיים עמוד ראשי   |   השוואת מחירים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת שיער     


לחצו להשוואת מחירים


הסרת משקפיים בלייזר   -   הסרת משקפיים בלייזר לפרופיל 97

עמדת צה"ל לניתוח הסרת משקפיים בלייזר

08/12/2011

בעשור האחרון עודכנו נהלי הרפואה של צה"ל ונקבע בין היתר שניתן להתקבל גם לקורס טייס גם למרכיבי משקפיים, ובתנאי הראייה שלהם עם יחד עם הרכבת משקפיים היא ראיית 6/6. למרות שלא נוח לטוס עם משקפיים, בגלל אדים ש מצטברים, וסינוורים, הצבא מאפשר להרכיב משקפיים מיוחדים ולהתקבל לקורסים ולתפקידים קרביים רבים יותר מאשר בעבר. המסקנה היא שהפרופיל לא נפגע, או אולי יותר נכון להגיד, לא בהכרח רלוונטי כבעבר. גם לבעלי סעיף ראייה אין מגבלות כבעבר, כמעט לכולם.

ברור שמי שרוצה להגיע ליחידות מובחרות קצת יתקשה לעשות זאת עם משקפיים, ולכן עלתה שאלה מאד מהותית אך יחד עם זאת מעוררת מחלוקת רבה בקרב בכירים במחלקות הרפואה בצבא. מה בנוגע לצעירים שעברו ניתוחי הסרת משקפיים בלייזר במטרה להתקבל לקורס טיס או כמובן לכל יחידה אחרת, וראייתם לאחר הניתוח היא ראייה מקסימאלית, כלומר 6/6. הבעיה היא שניתוחי לייזר לתיקון הראייה לא מומלצים כלל לאנשים מתחת לגיל 18, אבל יש מי שעושים את הניתוחים בכל זאת.

ההחלטה בצבא כרגע מעורפלת, אבל אפשר לטעון שכל מקרה לגופו, יש וועדות שיבדקו כל מקרה של מנותח שכזה כדי לברר האם ראייתו טובה, והייתה יציבה לפני הניתוח, כדי להסיר חשש לרגרסיה בראייה, מה שיכול לפסול מעומד באמצע הכשרתו, או אפילו בתום ההכשרה.

בצהל ימסרו לכם כי הם אינם מאשרים קבלה ליחידות מובחרות ולקורס טיס למי שעברו ניתוח להסרת משקפיים לפני גיל 18, אך מה לעשות, רוב הצעירים מתגייסים בגיל זה לצבא. הצבא גם מוסר כי הוחלט בשנים האחרונות לאפשר לטייסים מגיל 20 ומעלה לעבור ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר, בכפוף לבדיקות עיניים המתבצעות בצבא.

מה שמשאיר את השאלה הבאה - האם לבצע את הניתוח ולא להצהיר עליו? מסתבר שניתוחי לייזר להסרת המשקפיים נחשבים לניתוח קוסמטי ולכן לא יופיעו בתיק הרפואי שלכם. בבדיקות שהצבא עושה לא ניתן לזהות מנותח, אז כל עוד הראייה שלכם טובה, כביכול ניתן לעשות מה שאתם רוצים, אך מי שלא מוסר מידע כזה לצבא, וביום מן הימים הדבר ייודע לצבא, למשל לאחר פגיעה בעיניים, פגיעה בראייה וכו' כנראה יכול לתת את הדין בנושא זה. למרות כך ישנה תופעה של צעירים אשר מבצעים את הניתוח ולא מדווחים דבר לצבא.

בצבא ארה"ב כבר מתקדמים יותר ומאפשרים לחיילים לבצע ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר, יתרה מכך, הצבא גם מעודד וגם שולח חיילים שראייתם נפגעה בזמן שירותם הצבאי, לעבור ניתוחי תשבורת לתיקון הראייה. עוד באמצע שנת 2007 דיווחו חוקרים מחיל הרפואה בצבא ארה"ב שניתוחים לתיקון הראייה בלייזר עשויים לשפר את ראייתם של הטייסים המתגייסים, והם עורכים בדיקות מיוחדות, למשל מבדק לראייה ניגודית (קונטרסט) ככלי בקביעת מידת ההחלמה הצפויה מהניתוח לפני שמאפשרים למנותח להתגייס או לשוב לפעילות.

בישראל, צה"ל מאפשר לחיילים לבצע ניתוח לייזר לתיקון הראייה בזמן שירותם, אך העלאת הפרופיל תלויה בהצלחת הניתוח ובגורמים נוספים אשר חוזים את מידת ההצלחה. למי שאינו התגייס כאמור, אין הבטחה לפרופיל 97, וכדאי להתייעץ עם הצבא בדבר זה.

   השוואת מחירים בקליק   
שם מלא טלפון Email גיל
קבלת הצעות מ: כולם     אמריקן לייזר     CARE     מנתחים פרטיים

עמוד ראשי   |   הסרת משקפיים   |   הסרת משקפיים בלייזר   |   הסרת משקפיים מחיר   |   השוואת מחירים   |   מאמרים   |   Removal.co.il   |   וידאו   |   מפת אתר
© 2010 Eyelasik.co.il